Ajalugu

Vanemuise Tantsu- ja Balletikool asutati 1994. aastal tagasihoidliku balletistuudiona Vanemuise teatri juurde. Stuudios õppis 24 õpilast.

Aastast aastasse kasvas huvi õppimise vastu meie stuudios ja 2001.aastal sai stuudiost Vanemuise Tantsu- ja Balletikool Eesti Hariduse Infosüsteemi registrikoodiga 80155509.

2002. aastal avati mudilasklassid, 2007. aastal täiskasvanute balletirühmad. Nüüd õpib koolis  kaheteistkümnes klassis 150 erinevas vanuses õpilast. Neid õpetab 10 pedagoogi ja abistab 3 kontsertmeistrit-pianisti. Aastaks 2013 on lõpetanud meie kooli neli lendu.

6. aprillil 2014. aastal tähistas kool 20-ndat juubelit.

Tegevusaastate jooksul on kooli vilistlased leidnud rakendust nii riiklikes teatrites kui ka mitmetes erinevates tantsutruppides. Peale selle õpetavad kooli kasvandikud edukalt meie nooremaid õpilasi, kuna balletist huvitatud lapsi tuleb aina juurde.

Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli juhatajaks on selle asutamisest peale eesti tipp-baleriin Elena Poznjak-Kõlar.