Lava

Tihe koostöö teatriga Vanemuine on Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli peamine omapära ja suur eelis võrreldes teiste balletikoolidega. Vanemuise teatri tantsuetendustes (sealhulgas ka täispikkades ballettides) leidub huvitavaid osi mitte ainult viimaste klasside õpilastele, vaid ka kõige noorematele — laval on tihti hõivatud kooli õpilased paljudest klassidest.

Tantsides elukutseliste tantsijate kõrval, kogevad õpilased rikast ja mitmepalgelist lavapraktikat. Näiteks suutsid kooli õpilased edukalt osaleda niisugustes ballettides nagu “Püha kevad”, “Tuhkatriinu”, “Pähklipureja”, “Giselle”, “Chopiniana”, “Kevade”, “Mowgli”, “Uinuv kaunitar”, “Onegin”, “Kaunitar ja koletis”, “Raimonda”,  “Lumekuninganna”, “Naksitrallid”,  “ Romeo ja Julia”, “Tilda ja tolmuingel” ning “Naksitrallid 2”.

Teatri Kodus esietendus 2013 “Kuldvõtmekese lugu”, (lavastaja Mare Tommingas), 2015 “Inetu pardipoeg”, (lavastaja Jelena Karpova) ning 2019  “Klaabu”, (lavastajad Janek Savolainen ja Katrin Pärn). Kõigis etendustes tantsisid balletikooli lapsed.

Koolilavastused Vanemuise teatri laval:

• jaanuar 2019 —“Klaabu” (lavastajad Janek Savolainen ja Katrin Pärn)
  • september 2015 — “Inetu pardipoeg” (lavastaja Jelena Karpova)
  • aprill 2014 — Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli 20. juubeligala
  • aprill 2013 — “Kummardus Tšaikovskile” lühiballett “Uinuva kaunitari” teemal (lavastaja Mare Tommingas), kooli IV lennu lõpulavastus;
  • veebruar 2013 — “Kuldvõtmekese lugu” (lavastaja Mare Tommingas)
  • märts 2009 — “Tantsurõõm” (lavastaja Jelena Karpova), kooli III lennu lõpulavastus Nino Rota muusikale;
  • mai 2007 — “Romantilised eskiisid” (lavastaja Oleg Titov), kooli II lennu lõpulavastus W. A. Mozarti muusikale;
  • mai 2004 — “Syrenes” (lavastaja Dmitri Hartšenko), kooli I lennu lõpulavastus C. Debussy ja G. Bryarsi muusikale;
  • mai 2004 – “Chopiniana” (lavastaja Rufina Noor), kooli I lennu lõpulavastus Fryderyk Chopini muusikale
  • veebruar 2003 — “Tulipunane lilleke” (lavastaja Jelena Karpova), lasteballett kahes vaatuses G. Fauré ja F. Grofe muusikale;
  • juuni 2001 — “Aastaajad” (lavastaja Jelena Karpova), ballett ühes vaatuses A. Glazunovi muusikale;
  • detsember 1999 — “Lumekuninganna” (lavastaja Jelena Karpova), lasteballett kahes vaatuses E. Griegi ja M. Raveli muusikale.

Kontsertprogrammid:

• Alates 2007. aastast — “Tants läbi aegade” — hariv esinemiskava erinevatest kontsertnumbritest (programmi koostanud Jelena Poznjak-Kõlar);
  • mai 1998 — “Metsamuinasjutt” (lavastaja Jelena Karpova) — ühevaatuseline balletiminiatuur M. Mussorgski, I. Stravinski ja A. Ljadovi muusikale;
  • detsember 1997 — jõulushow “Oh seda jõuluaega” (lavastaja Elen Voltein).