Lava

Tihe koostöö teatriga Vanemuine on Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli peamine omapära ja suur eelis võrreldes teiste balletikoolidega. Vanemuise teatri tantsuetendustes (sealhulgas ka täispikkades ballettides) leidub huvitavaid osi mitte ainult viimaste klasside õpilastele, vaid ka kõige noorematele — laval on tihti hõivatud kooli õpilased paljudest klassidest.

Tantsides elukutseliste tantsijate kõrval, kogevad õpilased rikast ja mitmepalgelist lavapraktikat. Näiteks suutsid kooli õpilased edukalt osaleda niisugustes ballettides nagu “Püha kevad”, “Tuhkatriinu”, “Pähklipureja”, “Giselle”, “Chopiniana”, “Kevade”, “Mowgli”, “Uinuv kaunitar”, “Onegin”, “Kaunitar ja koletis”, “Raimonda”, “Kuldvõtmekese lugu”.

2015 sügisel esietendus  Vanemuises “Inetu pardipoeg”, kus tantsisid ainult balletikooli lapsed (lavastaja Jelena Karpova)  ja 2016 märtsis “Lumekuninganna” (lavastajad Silas Stubbs ja Mare Tommingas). 2018 septembris “Romeo ja Julia”, kus teevad kaasa nooremad õpilased ning 2019 jaanuaris esietendus “Klaabu”, kus tantsivad ainult balletikooli lapsed (lavastajad Janek Savolainen ja Katrin Pärn)

Koolilavastused Vanemuise teatri laval:

• jaanuar 2019 —“Klaabu” (lavastajad Janek Savolainen ja Katrin Pärn)
  • september 2015 — “Inetu pardipoeg” (lavastaja Jelena Karpova)
  • aprill 2014 — Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli 20. juubeligala
  • aprill 2013 — “Kummardus Tšaikovskile” lühiballett “Uinuva kaunitari” teemal (lavastaja Mare Tommingas), kooli IV lennu lõpulavastus;
  • veebruar 2013 — “Kuldvõtmekese lugu” (lavastaja Mare Tommingas)
  • märts 2009 — “Tantsurõõm” (lavastaja Jelena Karpova), kooli III lennu lõpulavastus Nino Rota muusikale;
  • mai 2007 — “Romantilised eskiisid” (lavastaja Oleg Titov), kooli II lennu lõpulavastus W. A. Mozarti muusikale;
  • mai 2004 — “Syrenes” (lavastaja Dmitri Hartšenko), kooli I lennu lõpulavastus C. Debussy ja G. Bryarsi muusikale;
  • mai 2004 – “Chopiniana” (lavastaja Rufina Noor), kooli I lennu lõpulavastus Fryderyk Chopini muusikale
  • veebruar 2003 — “Tulipunane lilleke” (lavastaja Jelena Karpova), lasteballett kahes vaatuses G. Fauré ja F. Grofe muusikale;
  • juuni 2001 — “Aastaajad” (lavastaja Jelena Karpova), ballett ühes vaatuses A. Glazunovi muusikale;
  • detsember 1999 — “Lumekuninganna” (lavastaja Jelena Karpova), lasteballett kahes vaatuses E. Griegi ja M. Raveli muusikale.

Kontsertprogrammid:

• Alates 2007. aastast — “Tants läbi aegade” — hariv esinemiskava erinevatest kontsertnumbritest (programmi koostanud Jelena Poznjak-Kõlar);
  • mai 1998 — “Metsamuinasjutt” (lavastaja Jelena Karpova) — ühevaatuseline balletiminiatuur M. Mussorgski, I. Stravinski ja A. Ljadovi muusikale;
  • detsember 1997 — jõulushow “Oh seda jõuluaega” (lavastaja Elen Voltein).