Tartu noored baleriinid võitsid Peterburis esikohti 16. jaan. 2018

Peterburis toimunud rahvusvahelisel klassikalise tantsu konkurss-festivalil «Beautiful Art» käisid žürii ja publiku ees edukalt seitse Vanemuise tantsu- ja balletikooli õpilast, keda võib sageli näha Vanemuise tantsulavastustes.

FOTO: Rita Dolgihh
Elena Poznjak-Kõlar (keskel) koos oma kooli väga tublide ja võidukate õpilastega Peterburis.

Kooli juhataja Elena Poznjak-Kõlari teatel võitis solistide kategoorias Diana Lanevskaja esimese astme laureaadi tiitli ja auhinnaks Kristallkingakese. Ansamblite kategoorias vanuses 11-15 aastat saavutasid tartlased samaväärse laureaadi tiitli.

Žürii andis esimese astme laureaadi tiitli ka kogu Vanemuise tantsu- ja balletikoolile. Parimad pedagoogid, nende hulgas Elena Poznjak-Kõlar, said kingituseks hinnalised tantsujalatsid.

Festivalil esinemise ja võistlemise kõrval oli tartlastel aega käia meistriklasside treeningutes. Õpetajatel oli samuti võimalik osaleda meistriklassides ning jälgida, kuidas Peterburi kolleegid juhendavad treeninguid. Poznjak-Kõlari sõnul oli eriti huvitav kuulata biomehaanika tarkusi, mida balletikoolituses saab kasutada.

Raimo Hanson, Tartu Postimees, 16.01.2018