Riietus

Parim riietus balletitreeningu jaoks on spetsiaalne liibuv trikoo, jalga pannakse pehmed balletisussid. Sellele kostüümile lisatakse tüdrukutel vanemates klassides juurde kerge väike seelik. Trikoo alla tohib panna jalga naturaalset värvitooni sukkpüksid. Poistele on kohustuslikud liibuvad püksid või poistetrikoo, sussid ja hele särk. Pikad juuksed peavad olema mugavalt ja kindlalt soengus, lühikesed juuksed olgu paela või sidepaelaga kokku võetud.

Lakooniline riietus ja korrektne soeng on lahutamatu osa balleti õppetööst. Nende välimus pole juhuslik ning see ei ole romantiline igand minevikust ega mõne õpetaja kiiks, vastupidi, iga detail sellest kostüümist omab täiesti praktilist tähendust.

Trikoo võimaldab õpetajal kontrollida, kas lihased töötavad õigesti, kas selgroo asend on õige ning kas kehahoiaku arenemine kulgeb probleemideta. Sile soeng aitab õpilasel õigesti meelde jätta pea ja õlgade asend, ning erilisi balletisusse on tarvis ilusa jalalaba ja turvalise toe väljatöötamiseks hüpetes. Vabalt rippuv riietus ja lahtised juuksed varjavad kehajooned, segavad tantsijat kiirete liigutuste korral ja pöörlemisel.

Vanemuise tantsu- ja balletikoolis saavad iga klassi õpilased endale oma trikoovärvi ise valida. Üldiselt ei ole ükski värv keelatud, tähtis on vaid riietuse ühetaolisus klassis — see on demokraatlik ja sisestab õpilastele ühtekuuluvustunnet, peidab ära sotsiaalsed vahed ning toob esile õpilase isiksuse.